O Ingrid Millet

Ingrid Millet Paris – příběh značky

Ingrid MilletIngrid MilletZakladatelka kosmetické značky Ingrid Millet byla původem Němka z Hannoveru a jmenovala se Inge Lazarus. Svou kariéru začala u Nadie Payot, slavné lékařky a kosmetičky, kde si udělala kosmetický kurz a nabrala svoje první zkušenosti v salónu krásy na prestižní newyorské Fifth Avenue. Další roky strávila ve Vichy, kde se věnovala lékařské kosmetice, odvětví, které se právě začalo rozvíjet.

Madam Pompidou, manželka tehdejšího prezidenta, ale též hvězdy jako Brigitte Bardot, Catherine Deneuve nebo Paloma Picasso se staly jejími pravidelnými zákaznicemi. V té době měla vypuknout revoluce v kosmetickém průmyslu. Po návštěvě iránské ambasády, kde podávali šampaňské s kaviárem z Kaspického moře, Ingrid, unešená příjemnými účinky těchto dvou pochutin, dostala nápad vyzkoušet působení kaviáru na pleť. Hned se pustila do práce a při zkoumání kaviárové buňky, tohoto nejbohatšího přírodního zdroje energie, zjistila, že kaviárová buňka má skoro stejné složení jako buňka pleti. Jde o vodu, proteiny, lipidy, minerální soli a oligoelementy, které jsou však v buňce kaviáru zastoupené v mnohem větší míře.

Proteiny zabezpečují tvorbu kolagenu a elastenu, které zodpovídají za pružnost a pevnost pokožky. Lipidy se starají o hydrataci pleti a konečně minerální soli a oligoelementy jsou důležité pro svojí vysokou výživovou a regenerační vlastnost. To znamená, kde pleťová buňka začíná odumírat a pleť ztrácí svojí pružnost, svěžest, ochabuje a tvoří se vrásky, tam přichází kaviárová buňka, která jí dodá přesně to, co potřebuje – dokonale jí zregeneruje, pleť se vypne, vrásky se ztratí a pokožka je opět mladá a svěží.

A tak se kaviár z belugy – nejšťavnatější z kaviáru, díky Ingrid Millet dostal do kosmetického průmyslu a dodnes představuje svět luxusu a nepřekonatelné kvality. Zakrátko světlo světa spatřilo slavné sérum Bio-Marin, koncentrát s vysokým, až 42 procentním podílem kaviáru, který je dodnes jedničkou ve svojí kategorii. Také proto začaly prestižní dámské magazíny Ingrid Millet přezdívat „Královna kaviáru“.

Ingrid Millet Paris – z Paříže do Prahy

oceneniIngrid Millet Paris - oceněníV roce 1974 otevřela svůj nový salón na slavné pařížské rue Faubourg Saint – Honoré. Dnes značka Ingrid Millet a její kosmetické salóny dobývají celý svět. Najdete je v Portugalsku, Itálii, Němecuo, Belgii a také na dalekém Tahiti, New Yorku, Maimi nebo v Beverly Hills. Přípravky značky Ingrid Millet se prodávají už skoro v 50 zemích světa a mají svoje místo výhradně v luxusních kosmetických salónech a hotelových spa.

Přípravky Ingrid Millet jsou každý rok vítězi „kosmetických Oscarů“. Naposledy to byla novinka z řady Perla de Caviar, luxusní krém Absolu Caviar, který kromě vzácného kaviáru obsahuje i výtažky ze zlata a diamantový prášek.

První zastoupení této značky v České republice získal náš salón Visage de Paris. Tváří této značky se výhradně pro salon Visage de Paris stala slavná herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová!